Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Niechronieni" w powiecie łowickim

Piesi stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo. Policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych ale też bacznie będą się przyglądali czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Jesienią i zimą wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, piesi na drogach stają się słabo widoczni, zatem prawdopodobieństwo ich potrącenia przez pojazd znacząco wzrasta.

Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego.

Najgorsze tygodnie tego roku pod względem warunków drogowych wciąż są przed nami. Zarówno kierujący jak i piesi muszą czym prędzej przestawić swój sposób myślenia i postępowania w ruchu drogowym – dostosować się do niesprzyjającej pogody i złej widoczności.

Mając na uwadze duże zagrożenie pieszych, policjanci ruchu drogowego  29 listopada 2016 roku przeprowadzili na terenie powiatu łowickiego akcję "Niechronieni" . Podczas działań  zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych ale też bacznie będą się przyglądali czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Łącznie policjanci ujawnili wśród kierujących pojazdami mechanicznymi 14 wykroczeń, wśród rowerzystów 2 wykroczenia, podobnie jak wśród pieszych.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Pieszych prosimy o używanie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność i bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony