Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

Kierujący najwyraźniej zapomnieli, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

14 sierpnia 2016 roku po 16-tej na ul. Podgrodzie w Łowiczu policjanci z Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego toyotą celicą 18-latka z Łowicza. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 52km/h.  Kilka godzin później tuż po 18-tej na ulicy Bolimowskiej z tego samego powodu został zatrzymany 41-latek z powiatu łowickiego, który kierując porsche również przekroczył dopuszczalną prędkość o 51km/h. Zaś 15 sierpnia po godzinie 2-giej 31-letni sochaczewianin w Łowiczu na drodze K-92 przekroczył prędkość o 55 km/h. Mężczyzni zgodnie z przepisami zostali ukarany mandatami karnymi,  a ponadto w związku z przekroczeniem prędkości, kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. A kolejne spotkania z funkcjonariuszami dla takiego kierującego mogą się skończyć utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

W miniony weekend na terenie powiatu łowickiego doszło również do sześciu zdarzeń drogowych. Policjanci wyeliminowali także z dróg powiatu łowickiego pięciu kierujących poruszających się po drogach będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-letni motorowerzysta mieszkaniec powiatu łowickiego, który 12 sierpnia przed godziną 15-tą  w miejscowości Błędów kierował rometem mając ponad 3 promile alkoholu. Kompletnie nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym, a ponadto stosowanie się do znaków i przepisów drogowych aby na drogach nie dochodziło do tragedii.

 

Powrót na górę strony