Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja poświęcona programowi "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

29 września 2016 roku o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Łowiczu odbyła się konferencja dotycząca Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Łowicza - Krzysztof Jan Kaliński, Zastępca Burmistrza - Bogusław Bończak oraz Radni Miasta Łowicza. Podczas prelekcji Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu mł. insp. Marcin Grzelak zaprezentował zebranym program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” na podstawie której każdy mieszkaniec miasta i powiatu może zareagować na zagrożenia i podzielić się swymi spostrzeżeniami z policją. Ponadto omówiono zakres działań programu prewencyjnego „ Dzielnicowy bliżej nas”, gdzie jego założeniem jest wzmocnienie roli dzielnicoweg. Przybliżono zakres ich obowiązków, aspekty związane z platformą wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a dzielnicowymi. Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące Dzielnicowych znajdują się również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Na zakończenie Komendant omówił również program ministerialny "Moja Komenda", objaśniając zebranym jak z niego korzystać.

 

Przypominamy, że 4 października br. w godzinach 9.00-11.00 w Łowiczu na Starym Rynku będzie Mobilny Punkt Informacyjny (bus), przy którym policjanci będą objaśniali obsługę  narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak również będą wręczali ulotki tematyczne dotyczące „Map zagrożeń”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Powrót na górę strony