Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja dotycząca projektu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Mając na uwadze rozpowszechnienie i realizację projektu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, 6 września 2016 roku w sali obrad Starostwa Powiatowego w Łowiczu odbyła się konferencja poświęcona programowi "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

W spotkaniu uczestniczyli m.in przedstawiciele władz samorządowych powiatu łowickiego na czele z Wicestarostą Grzegorzem Boguckim, przedstawiciele miasta Łowicza z Burmistrzem Krzysztofem Janem Kalińskim, wójtowie gmin, przedstawiciele łowickich instytucji i służb współpracujących z policją.

Konferencję prowadził Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu mł. insp. Marcin Grzelak. Podczas spotkania omówiony został program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” na podstawie której jeszcze we wrześniu 2016 roku każdy mieszkaniec miasta i powiatu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się swymi spostrzeżeniami z policją. Ponadto omówiono zakres działań programu prewencyjnego „ Dzielnicowy bliżej nas”, gdzie jego założeniem jest wzmocnienie roli dzielnicowego. Tutaj szczególną uwagę poświęcono na przybliżenie sylwetek dzielnicowych realizujących swoje zadania na podległym terenie, zakres ich obowiązków, aspekty związane z platformą wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a dzielnicowymi, jak również poszczególne rejony służbowe. Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące Dzielnicowych znajdują się również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Na zakończenie, wszystkim uczestnikom rozdano ulotki.

Należy nadmienić, że Kierownictwo łowickiej policji zainicjowało kolejne spotkania poświęcone mapom zagrożeń, które niebawem odbędą się w naszym powiecie.

Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w najbliższym czasie uruchomiony zostanie Mobilny Punkt Informacyjny (bus), przy którym policjanci będą objaśniali obsługę tego narzędzia, jak również będą wręczali ulotki tematyczne dotyczące „Map zagrożeń”. Zapraszamy!

 

 • Komendant przemawia podczas Konferencji
  Komendant przemawia podczas Konferencji
 • Komendant przemawia podczas Konferencji
  Komendant przemawia podczas Konferencji
 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony