Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Łowiccy Dzielnicowi na rzecz bezpieczeństwa podczas prac porządkowych na cmentarzach

Łowiccy Dzielnicowi 29 października w trosce o bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy przeprowadzili akcję mającą na celu bezpieczeństwo podczas prac porządkowych. Informowali o czyhających zagrożeniach i rozdawali ulotki.

Koniec października to okres porządkowania cmentarzy. Okres Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji.  By minął spokojnie,  łowiccy dzielnicowi  podobnie jak w ubiegłym roku udali się 29 października w rejon łowickich cmentarzy, by przestrzegać napotkane osoby i uczulać, aby w tym okresie byli czujni i ostrożni podczas odwiedzania grobów najbliższych i pamiętali o swoim bezpieczeństwie. Ostrzegali przede wszystkim osoby starsze i wręczali ulotki.

Uważajmy na złodziei torebek! Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów.  W czasie porządkowania i strojenia grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki na pomnikach czy ławkach. Złodzieje tylko na to czekają! Nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi.  Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed świętem tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Odwiedzając groby w Dzień Wszystkich Świętych zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w  zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek.

Łowiccy Dzielnicowi będą kontynuować te działania do Dnia Wszystkich Świętych , aby było bezpiecznie.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas porządkowania i odwiedzania grobów bliskich!